Zdjęcia czerwonej herbaty na potrzeby sklepu internetowego

Chciałem doradzić koleżance w kwestii zdjęć produktowych do sklepu internetowego. Sam produkt jest dość niewdzięczny wizualnie, bo to herbaty.  Dziewczyna prowadzi od niedawna sklep internetowy z herbatą taką jakby premium. Nie taką w saszetkach jak w marketach. Pojedyncze zdjęcia można owszem zrobić z polotem, ale tych herbata jest naprawdę sporo. No i trzeba je jakoś zaprezentować na zdjęciach w sklepie internetowym. Problem polega na tym, że zawsze wyglądają tak samo, dlatego zaczęliśmy robić zdjęcia suszu, bo tam przewijają się jakieś dodatki i bardziej się od siebie różnią niż sama herbata już po zaparzeniu.

Próbowała już robić zdjęcia zaparzonej herbaty, ale to już całkiem wygląda za każdym razem tak samo. Owszem czerwona herbata różni się od zielonej barwą naparu, ale wszystko by wyglądało jak ciecz w filiżance z czerwoną barwą herbata albo odcieniami żółtego i brązowego. Dlatego zdecydowała się na zdjęcia samego suszu – liści herbaty i dodatków. Do tego zaczęła dodawać rekwizyty – akcesoria do zaparzania, zaparzacze, kubki, imbryki sitka itp. , ale z kolei spotkała się z opinią na jednym forum foto, że bardziej przyciągają uwagę te rekwizyty, a nie herbata, a w końcu sprzedaje herbatę. 

Wiem to bo trochę już pytała po forach  o opinie  i niektórzy sugerowali, że drewno nie pasuje do herbaty (z czym się osobiście nie zgadzam). Ktoś nawet porównał mieszankę ziół z herbaty do paszy dla zwierząt, bo była w misce akurat. Ktoś inny sugerował, że mniejszą głębie ostrości powinniśmy utrzymywać, żeby bardziej zwrócić uwagę na samą herbatę albo, że w ogóle nie ma to sensu, bo na przykład duże zagraniczne sklepy internetowe z herbatą robią zdjęcia  opakowania. Czy na przykład herbaty Lipton są w opakowaniu fotografowane. Z tym też się nie do końca zgodzę. W sklepie internetowym to właśnie zdjęcie jest kluczowe i im lepiej wygląda tym bardziej zachęca klientów.

Zdjęcia robi samemu i przyznam, że mnie osobiście się bardzo, ale ja nie jestem profesjonalistą. Robienie zdjęć jest czasochłonne, ale zatrudnienie fotografa w jej przypadku odpada, bo ze sklepem internetowym dopiero zaczyna, a to by były dodatkowe koszty.

Będę wdzięczna za wszystkie wasze sugestie, opinie i może jakieś pomysły ktoś z Was nam podsunie? Jakieś urozmaicenie?

Ostatnio ktoś mi zasugerował dorobienie chłopka wspinającego się na górkę z herbaty i wbijającego flagę z marką herbaty na szczycie, ale raczej moim zdaniem to kiepski pomysł.

Poniżej pokaże Wam kilka przykładów jakie zdjęcia robi. Dajcie znać co myślicie. Jakbyście Wy to widzieli.

kubek
Czarna herbata

Te ujęcie czerwonej herbaty mnie się osobiście podoba i nie uważam, żeby źle komponowała się z drewnem. Chociaż rzeczywiście zbliżenie pod kątem barwy czerwonej herbaty i drewna może powodować, że sama herbata mnie rzuca się w oczy.

sucha czerwona herbat w kubku przed zalaniem
Czerwona herbata pu erh w kompozycji z drzewem

Troszkę może przekombinowana obróbka i niedopracowana głębia ostrości. przesadzona wręcz.

Herbata Rooibos na sitku w imbryku
Czerwona herbata rooibos z sitkiem i imbrykiem

Więcej jej zdjęć herbat można sobie zobaczyć w sklepie internetowym. Herbatę trudno przedstawić w sposób ciekawy i za każdym razem inny. Jestem ciekaw waszych wszelkich opinii i ewentualnych pomysłów i sugestii.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s