Fotografia i inne hobby
Fotografia obiektywy lampy led retusz i obróbka zdjęć oraz aktualne zagadnienia które mnie interesują

Lokalny Serwis komputerowy – Kraków i okolice

Zastanawiam się ostatnio nad otwarciem jakiejś firmy i przyszedł mi do głowy pomysł na otwarcie serwisu komputerowego w moim mieście – czyli Krakowie, tylko że trochę konkurencja mnie przeraża.

Na dzień dzisiejszy rynek usług informatycznych rozwija się szczególnie szybko, wzrasta także popyt na takie usługi zwłaszcza za sprawą dużej komputeryzacji przedsiębiorstw.

Badając Kraków w obszarze branży komputerowej, a także instytucji oferujących serwis komputerowy można zauważyć sporą ilość przedsiębiorstw w tej dziedzinie. Takich jak przykładowo Serwis komputerowy Kraków. Chyba wywołuje to atrakcyjniejsze ceny usług jak np. naprawa laptopów lub serwis komputerowy. Kraków jako jedna z największych metropolii w regionie wyróżnia się olbrzymią ilością firm oferujących usługi komputerowe a także takie jak naprawa laptopów, czy serwis komputerowy. Kraków robi się zatem jakimś w cudzysłowu zagłębiem komputerowym w regionie. Co to znaczy dla kupujących? Otóż głównie niewielkie ceny narzucone przez konkurencję w Krakowie. Kolejnym symptomem intensywnej konkurencji będzie dobra jakość usług, co w sumie zwykle jest priorytetową kwestią w przypadku takich przedsiębiorstw jak serwis komputerowy. Kraków przez swoją konkurencję w tej dziedzinie cechuje jeszcze jedna cecha. Otóż w takim zgromadzeniu przedsiębiorstw komputerowych wypada być elastycznym, z tej przyczyny znaczna ilość instytucji oprócz serwisu komputerowego świadczy także wszelkie inne usługi informatyczne.

Reklamy

Komentarze 3 to “Lokalny Serwis komputerowy – Kraków i okolice”

  1. Tu nie tylko o elastyczność chodzi. Pomyśl o innowacyjności.
    Wyobraź sobie serwis komputerowy za 20 lat i zrób go teraz. Jakie są problemy z obecnymi usługami, jak zrobić żeby klient wracał i był szczęśliwy bo inny serwis był ciężki i pozostał niesmak.
    IMO klienta trzeba wspierać w trakcie naprawy ale i po naprawie – jakiś dobry CRM by się przydał. Dodatkowo zastanów się co klient mógł by chcieć w przyszłości – nie zaspakajaj tylko potrzeb – twórz je!

  2. Tworzyć potrzeby – czyli co masz na myśli? Oferowanie i proponowanie klientom usług dodatkowych, które na przykład mogą im ułatwić życie, albo zabezpieczyć na przykład dane?

  3. W sumie to jest skrajnie konkurencyjna branża, jak tak się bliżej przyjrzałem to sobie nawet nie zdawałem sprawy jak dużo jest firm tego typu. Poniekąd widziałem, że jest ich sporo, ale nie przypuszczałem, że aż tak dużo.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s