Fotografia i inne hobby
Fotografia obiektywy lampy led retusz i obróbka zdjęć oraz aktualne zagadnienia które mnie interesują

Papilotki i dekoracje komunijne

Chciałem dziś przedstawić wam dwa nowe produkty w ofercie naszych sklepów. Wprawdzie dopiero luty ale już rusza sezon na tego typu produkty. Pierwszy z nich to ozdoby komunijne – już teraz zaczynają się przymiarki do przygotowań do komunii i dekoracje komunijne sprzedają się w tym okresie dosyć dobrze, poza tym w okresie kulminacyjnym ceny za pewne będą wyższe, dlatego dekoracje komunijne warto zakupić już wcześniej. Także zapraszamy do obejrzenia naszej oferty już teraz – http://www.sweetdecor.pl/category/17,dekoracje-komunijne

ozdoba-tortu-komunia
dekoracja-komunijna

Drugi nowy produkt związany jest z pieczeniem małych babeczek. Obecnie hobbystyczne pieczenie przeżywa rozkwit za sprawą licznych portali o tematyce kulinarnej. Ludzie lubią eksperymentować z nowymi przepisami. W przypadku wspomnianych babeczek zwanych popularnie muffinami można je robić na słodko i na słono z praktycznie dowolnymi dodatkami. Potrzebna nam jest tylko odpowiednia forma do pieczenia z wyżłobieniami oraz produkt, o którym piszę, czyli papilotki – zainteresowanie nimi wzrasta z prostej przyczyny – jak już wspomniałem w coraz to liczniejszych serwisach kulinarnych oraz kulinarnych forach dyskusyjnych i blogach takich jak nasz stale pojawia się coraz więcej ciekawych pomysłów, propozycji i przepisów, w tym także na różne smaczne muffinki. Do ich pieczenia papilotki są wręcz koniecznym elementem całego procesu, bowiem zapobiegają przywieraniu do ścianek blachy do pieczenia oraz ułatwiają późniejszą konsumpcję efektów naszej pracy bez użycia sztućców. Dla osób, które pierwszy raz spotykają się z tym określeniem może opiszę czym dokładnie one są – tak więc papilotki to takie papierowe jakby foremki zrobione ze specjalnego odpornego na tłuszcz i ciepło papieru, które umieszcza się wewnątrz formy, przed zamieszczeniem w nich ciasta. Wielu osobom pewnie się kojarzą z kręceniem włosów, ale bynajmniej nie ma to nic wspólnego z omawianymi papilotkami. Mogą mieć różne kolory, odcienie, rozmiary i kształty, przy czym najpopularniejsze są oczywiście te okrągłe. Pewnie już większość z was kojarzy o czym mówię i zna ten produkt chociażby z gotowych babeczek sklepowych (oczywiście domowe zawsze lepiej smakują). Wprawdzie rzadziej spotyka się kwadratowe, bądź prostokątne, ale również występują także wybór jest ogromny.

W ramach uzupełnienie chcę jeszcze dodać, że równie doskonale sprawdzają się jako element ozdobny do podawani różnych mniejszych słodyczy, a nie jedynie jako czynnik ułatwiający pieczenie. Ja na przykład jako pasjonat takich rzeczy i smakosz (nie wiem czy mogę tak osobie powiedzieć, na ale lubię robić sam takie rzeczy), nie wyobrażam sobie pieczenia babeczek bez użycia papilotek.

Powiązane wpisy:

Brak odpowiedzi to “Papilotki i dekoracje komunijne”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s