Fotografia i inne hobby
Fotografia obiektywy lampy led retusz i obróbka zdjęć oraz aktualne zagadnienia które mnie interesują

Obróbka zdjęć czas naświetlania

W dzisiejszych czasach fotografia cyfrowa wydaje się być coraz bardziej popularna. Technika cyfrowa jest na coraz to bardziej zaawansowanym etapie. Dlatego też fotografia cyfrowa wypiera fotografię analogową. Podstawową superlatywą, jaką posiada fotografia cyfrowa jest obróbka zdjęć w programie do obróbki zdjęć. Prócz zalety jaką jest obróbka zdjęć, ogromnym plusem jest jeszcze opcja podglądania fotografii przed wywołaniem, czego niewątpliwie fotografia analogowa nam nie zapewni.

Obróbka zdjęć

Zatem obróbka zdjęć to zapewne plus, dzięki której fotografia cyfrowa ma więcej pasjonatów. Obróbka zdjęć pozwala nam prawie dowolnie modyfikować zdjęcie. każdy wie, że retusz i obróbka zdjęć umożliwiają wymazanie skaz oraz wiele większych zabiegów. Oczywiście fotografia analogowa posiada pewne zalety, jednak raczej zostanie wyparta przez aparaty cyfrowe. Na pewno zostaną przy fotografii analogowej fascynaci. Wracając do retuszu zdjęć, należy wspomnieć, iż przy fotografii analogowej też istnieje obróbka zdjęć, jednak ma o wiele mniejsze funkcje.
Trochę odsuńmy się od głównego tematu – tak więc przy fotografowaniu głównymi określeniami, jakie powinno się opanować są czas naświetlania oraz przesłona. Pozwoli nam to uniknąć pewnych ingerencji podczas obróbki zdjęć. Zajmiemy się najpierw tym pierwszym. Czas naświetlania to nic innego jak czas, gdy pozostaje spuszczona migawka i naświetlany jest ekwiwalent światłoczuły. Czas naświetlania wpływa na doświetlenie fotki. Podstawowymi czynnikami ekspozycji jest właśnie czas naświetlania i przesłona, a także ISO. oprócz tego czas naświetlania wpływa również na poruszenie fotki, czyli rozmycie. Z kolei przysłona wpływa na głębie ostrości. Opanowanie prawidłowego wykorzystywania przysłony pozwoli nam regulować sobie co na zdjęciu jest ostre a co rozmyte. Dzięki temu nie będzie trzeba tego robić na komputerze podczas obróbki zdjęć. Oczywiście pewne zabiegi mogą dotyczące wyostrzania i głębi ostrości mogą być konieczne, ale ingerencja w obraz podczas obróbki zdjęć w tym przypadku będzie na pewno mniejsza niż w sytuacji gdy mamy problem z tymi podstawowymi parametrami.

Reklamy