Fotografia i inne hobby
Fotografia obiektywy lampy led retusz i obróbka zdjęć oraz aktualne zagadnienia które mnie interesują

Początki fotografii

Strona Przeniesiona na:

www.fotografia.kopernet.org

Jest to blogo-strona o fotografii dla początkujących i nie tylko. Znajdą się tu także informacje o innej tematyce niż fotografia, ale ogólnie będą tu opisywane aparaty cyfrowe, obiektywy, ekspozycja w fotografii, jej parametry: przysłona (przesłona), czas migawki (naświetlania), czułość ISO, retusz i obróbka zdjęć, kadrowanie, wyostrzanie, obróbka zdjęć czarno-białych, rozjaśnianie zdjęć, kontrast, publikowanie zdjęć w Internecie, optymalizacja zdjęć, tworzenie własnej galerii html, ładowanie strony na serwer, lista darmowych serwerów, dodawanie strony do Google i innych wyszukiwarek, pozycjonowanie i optymalizacja stron itp.

Szczegółowe informacje na powyższe tematy można znaleźć na stronie: http://www.fotografia.kopernet.org

Strona o Fotografii jest zbiorem najistotniejszych informacji, które powinna posiadać osoba stawiająca sobie nieco wyżej poprzeczkę niż fotografowanie na automacie imprezy u ciotki. Chociaż sam robie często zdjęcia na automacie dla wygody. Nie zawsze jest czas aby manualnie ustawić parametry ekspozycji – przysłona, iso i czas migawki (czas naświetlania) dobrym rozwiązaniem są tryby półautomatyczne – preselekcja czasu i preselekcja przysłony – gdzie możemy regulować jedne parametr. W przypadku preselekcji czasu to oczywiście czas naświetlania (migawki), w drugim przypadku przysłona.
Hmm, jeżeli ktoś to przeczyta, uzna chyba że jestem idiotą. Weź jednak drogi czytelniku pod uwagę, że tekst ten nie jest pisany, aby przekazać Ci jakąś wiedza, ale wyłącznie jako zaplecze dla strony Fotografia. Dlatego też pojawia się tu mnóstwo zbędnych sformułowań, gdzie na siłę umieszczam słowa kluczowe. Jeżeli kogoś to interesuje polecam zagłębić się nieco w tematykę pozycjonowania i optymalizacji.
Wracając jednak do naszej ekspozycji i przysłony, czy też przysłony? Która forma jest poprawna? Prawdopodobnie. W większości słowników można znaleźć obydwie formy. Niektóry uważają ze „bardziej prawidłowe” jest sformułowanie przysłona, ponieważ przysłanianie ma oznaczać częściowe zasłanianie, bez przepuszczania światła – obrazu, a przesłania z przepuszczaniem światła. Jak na przykład mgła. No ale nie jestem filologiem i nie zamierzam się nad tym rozwodzić.

Reklamy

Brak odpowiedzi to “Początki fotografii”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s